WYKONAWCY - VII CLASSIC FESTIVAL

E-MAIL:
CONTACT@PIOTRLEMPA.COM
Przejdź do treści

Menu główne:

KOGO ZOBACZYSZ
NA FESTIVALU

     Anna Noworzyn

Absolwentka Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Alicji Słowakiewicz (dyplom z wyróżnieniem) oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskiem. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2004). Następnie ukończyła Studia Podyplomowe w klasie adt Ewy Biegas, a także Studia Doktoranckie w klasie prof. Jana Ballarina i adt Ewy Biegas w macierzystej uczelni.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień na krajowych oraz międzynarodowych konkursach wokalnych: I wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie im. L. Różyckiego w Gliwicach (1999), II nagroda oraz nagroda specjalna na Międzyuczelnianym Konkursie Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach (2001), II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. H.Halskiej we Wrocławiu (2003), III nagroda oraz nagroda specjalna prof. Heleny Łazarskiej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. M.Trnavskiego w Trnavie (2004), III nagroda oraz wyróżnienie przyznane przez Zespół Orkiestry Opery Krakowskiej na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. A. Sari w Nowym Sączu (2005), nagroda specjalna na Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. E.Kossowskiego w Warszawie (2005), I nagroda w kategorii operowej oraz I nagroda w kategorii oratoryjno-pieśniarskiej, a także Dyplom Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (2006), II nagroda ex equo (pierwszej nie przyznano) oraz sześć nagród pozaregulaminowych na Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2006), II Nagroda oraz Nagroda Specjalna za interpretację utworu kompozytora XX wieku na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. I. Godina we Vrablach (2007), I Nagroda oraz dwie nagrody pozaregulaminowe na Konkursie Wokalnym im. Reszków w Częstochowie. W 2014 roku otrzymała Złotą Maskę w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Elizy w spektaklu My fair lady w reżyserii Roberta Talarczyka.

Jako studentka kreowała postać Pierwszej Damy w studenckim spektaklu Czarodziejski Flet W. A. Mozarta. Od 2006 roku solistka Opery Śląskiej, współpracowała również z Operą Krakowską i Operą Nova w Bydgoszczy. Zadebiutowała partią Safii w operetce Baron Cygański J. Straussa, z czasem wzbogacając swój artystyczny dorobek o nowe role m.in.: Pamina, Pierwsza Dama (Czarodziejski Flet W. A. Mozarta), Fiordiligi (Cosi fan tutte W. A. Mozarta), Eurydyka (Orfeusz i Eurydyka Ch. W. Glucka), Hanna (Straszny dwór St. Moniuszki), Micaela (Carmen G. Bizeta), Sylwia (Księżniczka czardasza E. Kalmana), Księżna (Ptasznik z Tyrolu C. Zellera) oraz Eliza (My fair lady C. Loewe).

Koncertowała z orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica, Orkiestrą Muzyki Nowej, Orkiestrą Kameralną AUKSO, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną,Zespołem Kameralistów NOSPR.
 Artur Garbas
Urodzony w Strzelcach Opolskich, pochodzący z Kielczy. Od 2015 student Śpiewu na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie u Profesor Wangemann. Uczestnik kursów Mistrzowskich m.in. u Prof. Silvany Bazzoni-Bartoli, Lucasa Meachuma i Marka Schnaibla. Zwycięzca wielu nagród na 52 międzynarodowym konkursie wokalnym Antonina Dvoraka 2017 w Karlowych Varach.(m.in. 2 Nagroda w kategorii Junior,Nagroda za najlepszą interpretacji Arii Mozarta, Nagroda Teatru Narodowego w Pradze i nagroda społeczności Gustava Mahlera w Jihlavie). Nagroda stowarzyszenia Waltera i Charlotty Hamel na 45. Bundeswettbewerb Gesang w Berlinie w 2016 roku w kategorii Junior. Stypendysta „Deutschlandstipendium” Akademii Muzycznej w Dreźnie. Nagranie Płyty z filharmonią śląską dla wytwórni płytowej „DUX” w ramach projektu „Europa u bram”. Koncerty m.in. w filharmonii śląskiej w Katowicach, w filharmonii opolskiej, hali stulecia we Wrocławiu i koncert w ramach festiwalu Mahlera w Jihlavie. W Operze w Lipsku w sezonie 2017/2018 miał możliwość wcielenia się w rolę De Brienna w operze „Cinq Mars” Ch.Gounoda, Kapadoty w „Salome” R.Straussa, a w sezonie 2018/2019 Billego Jackrabbita w „La fanciulla del West” G.Pucciniego. W 2018 roku brał także udział w akademickiej produkcji operowej W.A.Mozarta „Cosi fan tutte” w której wcielił się w rolę Don Alfonsa. W 2019 roku wystąpi w Praskiej Operze Narodowej jako Leander w operze „Miłość do trzech pomarańczy” S.Prokofieva

 Mirouslava Yordanova

Wychwalana przez krytyków za jej wyrównany, pełen blasku głos, wokalną elastyczność oraz sceniczną osobowość, Mirouslava Yordanova dobrze porusza się po szerokim wachlarzu repertuarowym od muzyki baroku do kompozycji współczesnych.

W swojej karierze została zaproszona do pracy przez wiele instytucji takich jak: Royal Opera House Covent Garden, Opera National de Paris, Monte Carlo Opera, Ópera de Tenerife, Sofia National Opera, Opery w Timisoara and Cluj. Śpiewała także z The Gulbenkian Foundation w Lisbonie, z Maastricht Chamber Orchestra, Sofia Philharmonic, na Dordrech Belcanto Festival, The Tenerife Opera Festival, The Immling Festival, Festival Lirico we Florencji, The Timisoara Opera Festival, i jest regularnym gościem podczas Buxton Festival w Anglii.

Mirouslava Yordanova czuje się równie dobrze na scenie operowej jak i  koncertowej, wykonując recitale w całej Europie. Kilka z nich, z dużym powodzeniem, postanowiła poświęcić pieśniom Pauline Viardot, słynnej XIX wiecznej divy oraz kompozytorki. W czasie koncertów wykonuje z równym powodzeniem oratoria, wśród który miała już szansę zaśpiewać m. in: Stabat Mater – Pergolesiego, Petite Messe Solennelle – Rossiniego, Stabat Mater – Haydna, Via Crucis – Liszta, 9 Symfonię – Beethovena i Requiem – Verdiego (nadanych przez telewizję BBC).

Ta bułgarsko-brytyjska mezzosopranistka urodziła się w Sofii, w Bułgarii a mieszka w Wielkiej Brytanii. Swoją edukację muzyczną zaczęła jako pianistka po czym zajęła się śpiewem w National School of Music w Sofii. Po ukończeniu, z wyróżnieniem, naukę kontynuowała w State Academy of Music po której niemal od razu została zaangażowana jak solistka w Narodowej Operze w Sofii.

Jest zwycieżczynią w wielu znaczących konkursach w Bułgarii oraz podczas konkursu „Riccardo Zandonai” we Włoszech, Mirouslava reprezentowała również Bułgarię podczas prestiżowego konkursu BBC Cardiff Singer of the World.

Niedawne i przyszłe angaże obejmują role: Carmen, Eboli oraz 9 Symfonię Beethovena w Bułgarii oraz Requiem G. Verdiego w Katedrze Jaen w Hiszpanii. Mirouslava właśnie zakończyła, z wielkim powodzeniem, spektakle podczas 25 DomStufen Festspiele w Erfurcie w Niemczech, gdzie kreowała rolę Carmen. Jej dyskografia obejmuje m.in. nagrania rzadkich kantat G. B. Sammartiniego wydanych przez prestiżową firmę NAXOS.
 
JingXing Tan

JingXing Tan – tenor- rozpoczął swoją edukację muzyczną grając na flecie w wieku 9 lat. Kiedy miał 17 lat zaczął lekcje śpiewu ze swoją mamą (śpiewaczką w Pekińskiej Operze). W 2010 roku przyjechał do Polski aby studiować w Gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki. Tam trafił do klasy Prof. P. Kusiewicza.

Po swoim pierwszym spektaklu w Operze Bałtyckiej w Gdańsku (2011) w Le Villi G. Pucciniego, JingXing Tan został zauważony przez krytyków jako jeden z najbardziej obiecujących śpiewaków młodego pokolenia.

Po tym wydarzeniu dostał zaproszenie do wykonania opery Gianni Scchichi G. Pucciniego (2013) i Cosi Fan Tutte W. A. Mozarta (2014). JingXin był również zaangażowany podczas 52. Festiwalu w Łańcucie aby zaśpiewać Carminę Burana C. Orffa z maestro T. Wojciechowskim (2013). W grudniu 2013 rozpoczął tournee z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku w Chinach. 11 koncertów zakończono w styczniu 2014. W maju 2014 zaśpiewał 9 Symfonię Beethovena z Filharmonią Koszalińską. W kwietniu 2015 JingXing wykonał dzieło Messa di Gloria G. Pucciniego w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku a w sierpniu został finalistą podczas międzynarodowego konkursu wokalnego Hariclea Darclee w Rumunii. W październiku 2015 wziął udział w koncercie “Bitwa Tenorów na Róże” transmitowanej w Polskiej Telewizji.

JingXing Tan bierze czynny udział w wielu koncertach i festiwalach: Festiwal Kiepury, Festiwal na Zamku w Bytowie, Amber House w Gdańsku, Ratusz Miejski w Gdańsku. Ambasada Chińska oraz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

W lipcu 2015 wziął udział w warsztatach mistrzowskich prowadzonych przez Francisco Ariaizę we Wiedniu a we wrześniu rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym w Stuttgarcie właśnie u Prof. Araizy w ramach programu Erasmus.

W maju 2016 wziął udział w Eva Lind Music Academy w niemieckim Tyrolu a w sierpniu w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Ewa Marton. W sierpniu 2017 wziął udział ponownie w konkursie Hariclea Darclee zdobywając nagrodę specjalną jury. We wrześniu w Salzburgu uczestniczył w Kursie Mistrzowskim Prof. D. Kotlińskiego.

W 2018 roku, JingXing wziął udział w Konkursie Wokalnym w Harbin, Konkursie Wokalnym w Busku Zdroju (2 nagroda), Academia Belcanto w Graz w Austrii (3 nagroda) oraz kursie mistrzowskim Annett Andriesen.
 
Marcin Karpinski i Ewa Polesinska

Marcin Karpinski - ur. 1 listopada 1996 r. Absolwent Technikum Handlowego w Dobrodzieniu. Obecnie student Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Ewa Polesińska - ur. 9 lipca 2000 r. Uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu. Marcin rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 6 lat. Na początku nie chcał tańczyć, i rodzice zaprowadzili go na zajęcia. "Taniec był dla mnie czymś obcym i wolałem iść na boisko pograć w piłkę. Dopiero po długim czasie zacząłem lubić taniec i karą stało sie dla mnie opuszczenie treningu" - mówi Marcin. Pierwsze kroki stawiał w Szkole Tańca "Szafir" w Oleśnie. Na dzień dzisiejszy Marcin posiada międzynarodową klasę taneczna „S”. Osiągnięcia: - Drugie miejsce na turnieju im. profesora Mariana Wieczystego w Krakowie, założyciela i prekursora Tańca Towarzyskiego. - Wicemistrzostwo Ziemi Śląskiej - Czwarte miejsce na międzynarodowym turnieju tanca WDC AL Amateur Ballroom w Insbrucku. - Finalista Grand Prix Polski w kat. młodzieżowej. - Półfinalista Akademickich Mistrzostw Polski.

Ewa natomiast tańcem zajmuje się od 8 roku życia. "Oboje kochamy taniec, i jest to nasz sposób na życie już od wielu lat. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażamy sobie robić cokolwiek innego" - mówi Ewa. Taniec to ich pasja, której poświęcają cały wolny czas, oraz wiążą z nim swoją przyszłość. Osiągnięcia: - Finalistka Mistrzostw Polski w klasie C - Finalistka Grand Prix Polski w 10 tancach - Pół finalstka Polish Open Championship w 10 tańcach - II vice Mistrz okręgu Opolskiego w tańcach latynoamerykańskich.
 

Tomasz Podsiadły

Aktor, reżyser, pedagog, konferansjer. Miłością do sztuk scenicznych zarazili go dziadkowie – artyści śpiewacy Leokadia Borowska Podsiadły i Jerzy Podsiadły, związani zawodowo z Operą Bałtycką w Gdańsku
 
Swoją przygodę ze sceną rozpoczął jako czternastolatek grając w „Księciu i Żebraku” w reż. J. Killiana w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jeszcze przed zdaniem matury wystąpił w spektaklach Adama Hanuszkiewicza, Andrzeja Wajdy i Waldemara Śmigasiewcza. To przesądziło o ścieżce zawodowej.
 
Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego a także gdyńskiego Centrum Kultury. To właśnie tam odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: „Balladyna”, „O co biega ?”, „W małym dworku” czy „Sonata Belzebuba” w Gdyni a także spektakle na gdańskiej scenie operowej, takie jak „Madama Butterfly” czy „Rigoletto”.
 
Dziś mówi o sobie: „Z wykształcenia jestem aktorem, jednak czuję się przede wszystkim reżyserem. Także praca z mikrofonem i możliwość bezpośredniego kontaktu z publicznością jako konferansjer daje mi wiele radości. To jest to, w czym czuję się najlepiej.
 
Wszelkie informacje na stronie www.podsiadly.com

Mariusz Migas

Absolwent Liceum muzycznego w Częstochowie i Akademii muzycznej w Łodzi. Współpracował w różnych projektach i różnych stylistykach takich jak Crazy Grass, Maciej Pawłowski, trio Ars Harmonica, Marcin Wyrostek, Nefre, Gang Marcela i Paweł Łowicki. Obecnie aktywnie w Teddy Bears. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Konoposka, Tam Tam Project i Piotr Lempa.
 
 
Daniel Pomorski

Daniel Pomorski – muzyk sesyjny, aranżer z wykształcenia trębacz jazzowy, multiinstrumentalista (instrumenty klawiszowe, gitara, kontrabas, akordeon). Koncertuje z różnymi artystami głównie w Polsce.
 
   
Piotr Lempa
      

PIOTR LEMPA - Absolwent Politechniki Częstochowskiej na wydziale Zarządzania i Marketingu, The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice oraz Gdańskiej Akademii Muzycznej. Jako solista wystąpił na I roku studiów w Requiem W. A. Mozarta podczas festiwalu Tempus Paschale w Katedrze Lubelskiej. Na scenie operowej pojawił się po raz pierwszy na III roku studiów w Weselu Figara W. A. Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech (Anglia – m.in. Royal Opera House Covent Garden Linbury Studio, English Touring Opera, Włochy – Opera di Firenze, Maggio Musicale Fiorentino, Walia - Welsh National Opera,, Niemcy – Handel Festspiele Karlsruhe, Austria, Szwajcaria – Verbier Festival, Francja, USA). Koncertuje w kraju i za granicą . W 2001 r. Wystąpił z solowymi koncertami m. in. W Nowym Jorku dla uczczenia ofiar World Trade Center oraz w Pensylwanii. Wystąpił także na koncercie upamiętniającym I. J. Paderewskiego w Nowojorskiej Carnegie Hall wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Kształcił się na mistrzowskich kursach wokalnych pod kierunkiem takich pedagogów jak: R. Bonynge (Australia), Dame K. Te Kanawa (Nowa Zelandia), M. Freni (Włochy), H. Łazarska (Wiedeń), J. Nesterenko (Wiedeń), J. Rappe (Polska), R. Karczykowski (Polska), D. O'Neill (Anglia).

W lutym 2018 nakładem wydawnictwa Brilliant Classics ukazał się zbiór nagrań dokumentujący dorobek Paolo Tosti'ego, na których Piotr, jako jedyny Polak, śpiewa pieśni włoskie oraz neapolitańskie tego wybitnego kompozytora. W 2017 w Polsce ukazała się płyta „Upiór z opery”, zawierająca najpiękniejsze oraz najbardziej znane musicale. W roku 2011 r. na rynek polski wydana została płyta „Romanse Rosyjskie A. Wertyńskiego” na której znajdziemy najpiękniejsze romanse rosyjskie z repertuaru B. Ładysza z tekstami J. Kofty. W 2014 r. na rynku polskim oraz angielskim ukazała się płyta „And so, this is Christmas”, na której znalazły się najbardziej znane melodie Bożonarodzeniowe w języku angielskim. W 2008 r. nakładem Acte Prealable ukazała się płyta CD z prawykonaniem Missa Miseri Cordis L. Kułakowskiego, w której Piotr kreuje partie basową obok tak znakomitych śpiewaków jak P. Kusiewicz.

          

Do głownych i najważniejszych nagród należą:
Nominacją do tytułu CZŁOWIEK ROKU 2017 w kategorii kultura przyznawanego przez kapitułę NTO na Opolszczyźnie
Powtórna nominacja o Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Opolskiego (2017)
Tytuł oraz nagroda „Absolwent Ambasador Roku” nadawana przez Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej wybitnym absolwentom (2017)
Olivier Awards przyznana w Królewskiej Operze Convent Garden w Londynie za „Outstanding Achievements in Opera” (2014)
Nominacja do Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Opolskiego (2014)
Srebrna Róża powiatu Oleskiego dla Twórców Kultury (2013)
Srebrna Róża Dobrodzieńska dla Twórców Kultury (2012)
Stypednium Kulturalne Miasta Gdańska (2012)
2 nagroda na konkursie wokalnym Ludmila Andrews Song Competition w Londynie (2007)
Finalista oraz nagroda (2009), nagroda za wykonanie utworu romantycznego (2007) na International Mozart Singing Competition w Londynie.
Stypendium Nicolai Ghiaurov przyznane przez światowej sławy śpiewaczkę - Mirellę Freni – najbardziej obiecującemu basowi młodego pokolenia. (2007)
Nagroda specjalna dyrektora Hamburger Staatsoper na Konkursie Wokalnym Ady Sari (2005)
Nominacja Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku do Nagrody Złotej Róży dla najlepszych studentów Województwa Pomorskiego.
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za najlepszy debiut operowy (2004) za rolę Uberto w operze La Serva Padrona, G. B. Pergolesiego w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Piotr Lempa jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Częstochowskiej. W 2004 r. Został przez tą uczelnię nominowany do tytułu Absolwenta Roku. Ukończył studia wokalno – aktorskie w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Leszka Skrli oraz studia operowe w Royal Academy of Music w Londynie pod kierunkiem Marka Wildmana i Ingrid Surgenor. Ukończył również, wraz z zespołem młodych śpiewaków, program International Academy of Voice w Cardiff ucząc się pod kierunkiem światowej sławy śpiewaka Dennisa O'Neill. W 2011 roku Piotr otrzymał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka.

Piotr jest również dyrektorem artystycznym Dobrodzien Classic Festival, który odbywa się corocznie od 2004r. w Dobrodzieniu – jego miejscowości rodzinnej. 

Paweł Kaczmarczyk

Paweł Kaczmarczyk ma 16 lat i jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Oleśnie. Został laureatem konkursów takich jak: w 2013, 2015, 2017 w Nyskim Konkursie perkusyjnym - 1 miejsce; w 2017 na Skawińskiej wiośnie perkusyjnej - Grand Prix; w 2013, 2015 na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym w Toruniu - 3 miejsce.
 

 Katarzyna Rzeszutek
 
 
Pianistka – kameralistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego i klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger – Kułakowskiej.
 
Doskonaliła swoje umiejętności pianistyczne na mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów i pianistów, m.in. Dominique Merlet, Ryszarda Baksta, Krystiana Zimermana, Lee Kum Singa oraz Rudolfa Buchbindera. Jako pianista -kameralista rozwijała swoje umiejętności na Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach prowadzonych przez Jerzego Kotyczkę, Arkadiusza Krupę, Rannveig Braga – Post, Gerharda Kahrego, Mariusza Kwietnia, Ewę Podleś, Piotra Lempę, Zdzisława Madeja, Vladimira Kuzmenkę, Marka Rzepkę.
 
Swoje pierwsze doświadczenia we współpracy ze śpiewakami zdobywała u boku Maestro Andrzeja Hiolskiego, podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu im. J.Hofmanna w Nałęczowie .W listopadzie 2014 i grudniu 2016 r. w ramach „Per academiam ad astra” w Krakowie miała zaszczyt akompaniować podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez Mariusza Kwietnia.
 
Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, między innymi I nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Wykonawczym Muzyki im. K.Szymanowskiego w Zakopanem. Jest także laureatką XXII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego na Stypendia Artystyczne im. F.Chopina w Warszawie oraz Laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gliwic za Osiągnięcia Kulturalne.
 
W polu jej szczególnych zainteresowań znajduje się muzyka wokalna i nurt wykonawstwa muzyki dawnej. W latach 2009 – 2012 była członkiem zespołu Ensemble de la cour, nad którym kierownictwo artystyczne sprawował Arkadiusz Krupa.
 
Występuje jako kameralistka z wieloma wybitnymi  artystami. Towarzyszy  wielokrotnie  śpiewakom w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych, otrzymując także nagrody i wyróżnienia za akompaniament. Koncertowała w Anglii, Francji, Szwajcarii, Japonii, Niemczech, Włoszech, Ukrainie i Słowacji. Dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą (BBC, Hessischer Rundfunk, Polskie Radio).
 
We wrześniu 2014 roku wygrała konkurs na stanowisko akompaniatora na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. W grudniu 2016 roku ukazała się jej płyta „We mgłach” pieśniami Karola Szymanowskiego, zarejestrowanymi w Radio Polskim Katowice i nagranymi wspólnie z tenorem  Rafałem Majznerem dla wydawnictwa DUX.

 

Dariusz Herman

Dariusz Herman - absolwent WSP w Częstochowie ( „Wychowanie Muzyczne”), znany z częstochowskich projektów muzycznych, współpracował i nagrał płyty z zespołami Natanael i Nefre. Czynny pedagog, organizator konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży.
 

Chór OlenSis

 
Miejski Chór OlenSis w lutym 2019 będzie obchodzić swoje 10 lecie ponieważ pierwsza próba odbyła się 28 lutego 2009 roku w MDK Olesno. OlenSis to twór czterogłosowy , mieszany, który co piątek pod bacznym okiem prowadzącej p. Kariny Duch ćwiczy utwory świeckie, religijne, klasyczne, patriotyczna i rozrywkowe. Chór śpiewa w kilku językach przede wszystkim : polskim, hiszpańskim, włoskim, po łacinie, w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim. Bardzo chętnie uświetnia wszelkie uroczystości okolicznościowe w Oleśnie i okolicach. OlenSis to grupa ludzi, którzy słyszą i czują muzykę a przede wszystkim chętnie rozwijają się w tym kierunku. Chór koncertował także w Szkocji i węgierskim Zalakaros. Po raz II wystąpił w ramach Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej w Kluczborku tym razem koncertując z Piotrem Lempą. Chór bardzo lubi śpiewać kolędy więc udziela się w tej materii szczególnie na przełomie grudnia i stycznia.

OlenSis reprezentował także miasto Olesna w Przeglądzie “Opolskie Szmaragdy” śpiewając na deskach Filharmonii Opolskiej

 

Regina Gowarzewska
 
Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej. W Operze Śląskiej w Bytomiu zadebiutowała rolą Magdaleny w operze „Rigoletto” G. Verdiego. Przez szereg lat współpracowała z tą sceną, wykonując role mezzosopranowe. Również koncertuje, ale także pisze. Etatowo związana była między innymi z „Trybuną Śląska” i „Dziennikiem Zachodnim”. Jest cenionym publicystą, współpracującym ze specjalistycznymi periodykami poświęconymi muzyce. Jest współautorem wydawnictw „Pół wieku Opery Śląskiej”,  „Adam Didur z Woli Sękowej”  i „Artyści z Zagłębia” oraz autorem „60 lat Filharmonii Zabrzańskiej”. Ukończyła studia podyplomowe w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach na kierunku „Public relations”. Często pełni funkcję rzecznika prasowego imprez związanych z muzyką. W ostatnich latach dała się jednak poznać bardziej jako lubiany przez publiczność prelegent i konferansjer, prowadząc koncerty w wielu miastach w kraju i współpracując z licznymi instytucjami kultury. Pracuje w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, na stanowisku kierownika biura koncertowego.  Została odznaczona medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego