WYKONAWCY - VII CLASSIC FESTIVAL

E-MAIL:
CONTACT@PIOTRLEMPA.COM
Przejdź do treści

Menu główne:

KOGO ZOBACZYSZ
NA FESTIVALU

     Anna Noworzyn


     Absolwentka Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Alicji Słowakiewicz oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2004). Następnie ukończyła Studia

      Podyplomowe w klasie adt Ewy Biegas, a także Studia Doktoranckie w klasie prof. Jana Ballarina i adt Ewy Biegas w macierzystej uczelni. Laureatka wielu nagród i wyróżnień na krajowych oraz międzynarodowych konkursach wokalnych. W 2014 roku otrzymała Złotą Maskę w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Elizy w spektaklu My fair lady w reżyserii Roberta Talarczyka.

      Od 2006 roku solistka Opery Śląskiej, współpracowała również z Operą Krakowską i Operą Nova w Bydgoszczy.

Wspópracuje z orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica, Orkiestrą Muzyki Nowej, Orkiestrą Kameralną AUKSO, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną,  Zespołem Kameralistów NOSPR.

 Jakub Oczkowski

     
  Jakub Oczkowski ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Piotra Kusiewicza. Ukończył kursy mistrzowskie prowadzone m.in. przez: Ryszarda Karczykowskiego, Helenę Łazarską, Romę Owsińską, Ewę Iżykowską. Stypendysta Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji Zofii Władysława Pokusów oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Buskiej.

         Otrzymał nagrodę od Starosty Powiatu Buskiego za reprezentowanie swojego miasta w kraju i za granicą. Jest laureatem statuetki Złotego Słowika na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie, oraz finalistą Królewskiego Festiwalu Muzycznego w Wilanowie. Stypendysta Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Młode Talenty, laureat  Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Człowiek Kultury. Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie. Jest solistą Krakowskiej Filharmonii Futura. Podczas Jubileuszowego 50 Festiwalu Muzycznego im. Jana Kiepury, wcielił się w rolę Jana Kiepury, gdzie każdego festiwalowego dnia dawał koncerty dla kilkutysięcznej publiczności. Regularnie zapraszany na Ogólnopolskie i Międzynarodowe Festiwale Muzyczne, gdzie wykonuje repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz estradowy.
 Oskar Koziołek - Goetz

 
Bas baryton
 
      Pochodzący spod Głogówka absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Opolu, Uniwersytetu Opolskiego oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Związany m. in. z zespołami Deutsche Oper w Berlinie, Rundfunkchor Berlin, Solistenensemble Phoenix16, Winteroper w Poczdamie. Nominowany do Fryderyka 2015 za „Passio“ Dariusza Przybylskiego. Koncertował w Chinach, Izraelu, RPA, Singapurze, Indonezji, Indii oraz w większości krajów Europy, włączając Gruzję i Islandię. Śpiewał m.in. w Royal Albert Hall w Londynie, Tonhalle w Zurychu, Filharmonia Berlińska, Konzerthaus Berlin, wiedeńska Kunsthalle (Festiwal Wiener Festwochen 2015), Megaron w Atenach. Brał udział w projektach pod dyrekcją Riccardo Mutiego - Festiwal Vie dell'Amicizia w Ravennie oraz Pfingstfestspiele w Salzburgu. Występował m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, w filharmoniach w Białymstoku, Koszalinie, Opolu, TVP2.

      Na Opolszczyznie występował wielokrotnie na zlecenie władz samorządowych, Mniejszości Niemieckiej (również jako dyrygent chórów), Uniwersytetu Opolskiego i innych instytucji kultury, m. in. Muzeum Regionalnego w Głogówku, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Leśnicy oraz w Teatrze im. J. Kochanowskiego w sztuce P. Demirskiego „Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów“.

      W 2016 roku wystąpił w rekonstrukcji opery Józefa Elsnera pt. „Echo w lesie“, w ramach II edycji festiwalu „Chopin – Elsner“ w Sulisławiu k. Grodkowa oraz z recitalem kantat barokowych na festiwalu Uckermärkische Musikwoche. W bieżącym roku w Berlinie wraz z Solistenensemble Phoenix16 wziął udział w festiwalu „Ultraschall“, a jako solista wystąpił w serii okolicznościowych koncertów z Preussisches Kammerorchester Prenzlau. W ramach jubileuszu Reformacji współpracuje z krakowskim Kolegium Muzyki Ewangelickiej, z którym wystąpił na Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu oraz na Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie.
 
Hongyu Chen

     
Młody, pochodzący z Monglii baryton, ukończył w 2017 studia z wyróżnieniem na Hochschule fuer Musik w Saar. Równocześnie ukończył studia podyplomowe, również z wyróżnieniem, na Opernschule w Mannheim pod kierunkiem Rudolfa Piernay’a. Wokalnie prowadzony jest przez Kammersaengerin Eva Randova.

       Hongyu wygrywał wiele ważnych konkursów wokalnych.

       Hongyu podczas swojej edukacji wspierany był przez Friedrich-Ebert-Stiftung, der Wilhelm-Müller-Stiftung, der Richard-Wagner-Stipendienstiftung jak i  der Stiftung Yehudi Menuhin „Live Music Now“.

       W swojej karierze miał przyjemność gościć między innymi w Operze we Frankfurcie, na Tiroler Festspiele,  Opéra-Théâtre de Metz Métropole,  Nationaltheater Weimar, Theater Nordhausen i w Hamburger Kammeroper. Koncertowe ściezki wiodły Hongyu Chen przez wiele krajów sjak i przez wspólną pracę z wybitnymi orkiestrami takimi jak: Deutsche Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz, Brandenburgische Staatsorchester, Prager Philharmonikern, Orchestre national de Lorraine i dyrygentami takimi jak: Christian Thielemann, Gustav Kuhn, Helmut Rilling, Heribert Beissel i Stefan Sanderling.

 
KarolinaWieczorek

        Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, debiutowała na deskach Opery Krakowskiej będąc jeszcze studentką. Występowała przy boku śpiewaków takich jak: (światowej sławy) baryton: Mariusz Kwiecień, alt: Małgorzata Walewska. Od roku 2011 jest stałym gościnnym śpiewakiem Opery  Krakowskiej, gdzie miała możliwość współpracy z wybitnymi dyrygentami  oraz reżyserami takimi jak: Jerzy Stuhr, Janusz Józefowicz, Włodzimierz Nurkowski czy Laco Adamik.

 
          Nieprzeciętna biegłość głosu, którą posiada oraz duża skala głosu,  predysponuje ją do wykonywania karkołomnych koloratur, najtrudniejszych dzieł epok, począwszy od barokowych arii kastratów, po współczesne arie musicalowe.
 
 
 
 
 

Tomasz Podsiadły
 

        Aktor, reżyser, pedagog, konferansjer. Miłością do sztuk scenicznych zarazili go dziadkowie – artyści śpiewacy, soliści Opery Bałtyckiej w Gdańsku Leokadia Borowska Podsiadły i Jerzy Podsiadły.  Swoją przygodę ze sceną rozpoczął jako czternastolatek grając w „Księciu i Żebraku” w reż. J. Killiana w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jeszcze przed zdaniem matury wystąpił w spektaklach Adama Hanuszkiewicza, Andrzeja Wajdy i Waldemara Śmigasiewcza. To przesądziło o ścieżce zawodowej.

 
        Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego a także gdyńskiego Centrum Kultury.  To właśnie tam podczas pracy z młodzieżą odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: „Balladyna”, „O co biega ?” Sceny SAM, a także „Idąc do… czyli historia Małego Księcia”, „Królowa Śniegu”czy „W małym dworku” Sceny 138.
 
W sezonie artystycznym 2016/2017 wyreżyserował w Operze Bałtyckiej w Gdańsku „Madama Butterfly” Pucciniego i „Rigoletto” Verdiego oraz dwa koncerty, które także poprowadził.  

 
        Dziś mówi o sobie: „Z wykształcenia jestem aktorem, jednak czuję się przede wszystkim reżyserem. Także praca z mikrofonem i możliwość bezpośredniego kontaktu z publicznością jako konferansjer daje mi wiele radości. To jest to, w czym czuję się najlepiej.

 
Wszelkie informacje na stronie www.podsiadly.com
 
Andrzej Witlewski
 
 
             Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.
 
           Od 1996 roku występuje regularnie na scenie operowej  oraz w wielu  filharmoniach w Polsce oraz za granicą. Gościnny solista Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. W latach 2002-2008 wykonywał tam wiele ról solowych.
 
          Solista Opery Wroclawskiej w latach 1996-2002 . Tam  przygotował 22 partie operowe i występował najczesciej pod dyrekcja Ewy Michnik,z zespołem Opery Wrocławskiej jako solista  m.in. w Royal Festival Hall w Londynie, Philharmonic Hall w Liverpoolu, Blackpool Opera House, na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, w Operze Królewskiej w Brukseli i wielu innych scenach europejskich.
 
       Wraz z orkiestra Lepoldinum śpiewał Kantate o Kawie  J.S.Bacha,a z Orkiestrą Capelli Cracoviensis pod dyrekcja  Konrada Junghaenela śpiewał  partie Jezusa oraz arie basowe w Pasji wg św.Jana J.S.Bacha.(2012-Filharmonia Krakowska).
 
           Śpiewał partie basowe w wielu oratoriach. W Teatrze Muzycznym w Lublinie (w latach 2008-2017) zaśpiewał w „Cyruliku sewilskim”, „Zemście Nietoperza”, „Traviacie”, „Czarodziejskim Flecie”,„Carmen”, „Strasznym Dworze”, „Phantomie w operze”, „Baronie Cyganskim”, „Balu w Savoyu” oraz w  „Skrzypku na dachu”. W rolę Tewjego wciela się na wielu scenach teatrów w Polsce.
 
 
 
Trio Appassionata
   
 
 
        Zespół powstał w marcu 2008 roku. Jego nazwa  wskazuje na wielką pasję, z jaką członkowie zespołu podchodzą do wspólnego muzykowania. Nietypowy skład, profesjonalne wykonanie w ciekawej interpretacji, autorska aranżacja oraz interesująca konferansjerka to cechy charakterystyczne zespołu.

       Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu muzyką kameralną, artyści dokładają starań, aby dostosować repertuar do oczekiwań publiczności. W swych koncertach oferują zarówno muzykę klasyczną, jak i znane melodie filmowe, musicalowe, standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej.

         Oprócz koncertów zespół oferuje również „muzykę tła” – oprawę muzyczną imprez prywatnych i firmowych: bankiety, uroczyste obiady, wernisaże, uroczystości ślubne, itp.
 
 
   
Piotr Lempa
      

           Absolwent Politechniki Częstochowskiej na wydziale Zarządzania i Marketingu, The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice oraz Gdańskiej Akademii Muzycznej. Jako solista wystąpił na I roku studiów w Requiem W. A. Mozarta podczas festiwalu Tempus Paschale w Katedrze Lubelskiej. Na scenie operowej pojawił się po raz pierwszy na III roku studiów w Weselu Figara  W. A. Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech. Koncertuje w kraju i za granicą (Anglia – m.in. Royal Opera House Covent Garden Linbury Studio, English Touring Opera, Walia - Welsh National Opera,, Niemcy – Handel Festspiele Karlsruhe, Austria, Szwajcaria – Verbier Festival, Francja, USA). W 2001 r. Wystąpił z solowymi koncertami m. in. W Nowym Jorku dla uczczenia ofiar World Trade Center oraz w Pensylwanii. Wystąpił także na koncercie upamiętniającym I. J. Paderewskiego w Nowojorskiej Carnegie Hall wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Kształcił się na mistrzowskich kursach wokalnych pod kierunkiem takich pedagogów jak: R. Bonynge (Australia), Dame K. Te Kanawa (Nowa Zelandia), M. Freni (Włochy), H. Łazarska (Wiedeń), J. Nesterenko (Wiedeń), J. Rappe (Polska), R. Karczykowski (Polska), D. O’Neill (Anglia).

           W 2011 r. na rynek polski wydana została płyta „Romanse Rosyjskie A. Wertyńskiego” zawierająca najpiękniejsze romanse rosyjskie z repertuaru B. Ładysza z tekstami Kofty. W 2014 r. na rynku polskim oraz angielskim ukazała się płyta „And so, this is Christmas”, na której znalazły się najbardziej znane melodie Bożonarodzeniowe w języku angielskim. W 2008 r. nakładem Acte Prealable ukazała się płyta CD z prawykonaniem Missa Miseri Cordis L. Kułakowskiego, w której Piotr kreuje partie basową obok tak znakomitych śpiewaków jak P. Kusiewicz. Do głownych i najważniejszych nagród należą:

          


           Tytuł oraz nagroda „Absolwent Ambasador Roku” nadawana przez Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej (2017)
Olivier Awards przyznana w Królewskiej Operze Convent Garden w Londynie za „Outstanding Achievements in Opera” (2014)
Nominacja do Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Opolskiego (2014)
Srebrna Róża powiatu Oleskiego dla Twórców Kultury (2013)
Srebrna Róża Dobrodzieńska dla Twórców Kultury (2012)
Stypednium Kulturalne Miasta Gdańska (2012)
2 nagroda na konkursie wokalnym Ludmila Amdrews Song Competition w Londynie (2007)
Finalista oraz nagroda (2009), nagroda za wykonanie utworu romantycznego (2007) na International Mozart Singing Competition w Londynie.
Stypendium Nicolai Ghiaurov przyznane przez światowej sławy śpiewaczkę - Mirellę Freni – najbardziej obiecującemu basowi młodego pokolenia. (2007)


           Nagroda specjalna dyrektora Hamburger Staatsoper na Konkursie Wokalnym Ady Sari (2005)
Nominacja Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku do Nagrody Złotej Róży dla najlepszych studentów Województwa Pomorskiego.
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za najlepszy debiut operowy (2004) za rolę Uberto w operze La Serva Padrona, G. B. Pergolesiego w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.
Piotr Lempa jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Częstochowskiej. W 2004 r. Został przez tą uczelnię nominowany do tytułu Absolwenta Roku. Ukończył studia wokalno – aktorskie w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Leszka Skrli oraz studia operowe w  Royal Academy of Music w Londynie pod kierunkiem Marka Wildmana i Ingrid Surgenor. Ukończył również, wraz z zespołem młodych śpiewaków, program International Academy of Voice w Cardiff ucząc się pod kierunkiem światowej sławy śpiewaka Dennisa O’Neill.
     W 2011 roku Piotr otrzymał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka.

           Piotr jest również dyrektorem artystycznym Dobrodzien Classic Festival, który odbywa się corocznie od 2004r. w Dobrodzieniu – miejscowości rodzinnej Piotra Lempy. 

Wiktoria Wizner

          Wiktoria Wizner jest Koszalinianką. W latach 1995-2005 była członkiem Studia Baletowego Walerija Niekrasowa. Jako tancerka występowała na deskach Bałtyckiego Teatry Dramatycznego w Koszalinie, Teatru Dramatycznego w Elblągu i Olsztynie, a także w Niemczech i Danii. Występowała podczas podczas I, II i III Międzynarodowej Wielkiej Gali Baletowej oraz kreowała liczne role w balecie ,,Dziadek do Orzechów" Piotra Czajkowskiego.
 
          W latach 2008-2012 czynnie działała w Koszalińskim Cetrum Kultury 105, reprezentując Koszalin na scenach ogólnopolskich i międzynarodowych.
 
Dwukrotnie występowała na deskach bydgoskiej Opery Nova  a także na scenie Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
 
Prowadzi ożywioną działalność charytatywną.
 
          Została zaproszona na warsztaty prowadzone przez angielskiego kontratenora i dyrygenta- Paula Esswooda. Ponadto, dwukrotnie uczestniczyła w kursie Tańca Dworskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Brała również udział w Międzynarodowych Warsztatach Muzyki Jidysz we Wrocławiu w sierpniu 2014 r. W czerwcu 2017 r., uczestniczyła w kursie prowadzonym przez Fulvia Bertoli.

 Katarzyna Rzeszutek
 
 
Pianistka – kameralistka. Absolwentka   Akademii Muzycznej w  Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego i klasie kameralistyki  prof. Marii Szwajger – Kułakowskiej.
 
Doskonaliła swoje umiejętności pianistyczne na mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów i pianistów, m.in. Dominique Merlet, Ryszarda Baksta, Krystiana Zimermana, Lee Kum Singa oraz Rudolfa Buchbindera.
 
Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych.
 
W polu jej szczególnych zainteresowań znajduje się muzyka wokalna i nurt wykonawstwa  muzyki dawnej. W latach 2009 – 2012 była członkiem zespołu Ensemble de la cour , nad którym  kierownictwo  artystyczne sprawował  Arkadiusz Krupa. Od 2013 r. jest członkiem Zespołu Instrumentów Historycznych Risonanza.
 
Wystepuje  jako kameralistka z wieloma wybitnymi  artystami.Towarzyszy  wielokrotnie  śpiewakom w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych , otrzymując  także nagrody i wyróżnienia za akompaniament. Koncertowała w Anglii, Francji, Szwajcarii, Japonii, Niemczech ,Włoszech i Słowacji. Dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą (BBC, Hessischer Rundfunk, Polskie Radio ).
 
Interesują ją różne formy promocji kultury. Jest pomysłodawczynią  i realizatorką projektów koncertowych (projekty wokalne : Anioły i Demony, Randka z Diabłem, Dźwięki, kwiaty i wonie, Viva toreadors!). Doskonali swoje umiejętności jako pianista – akompaniator  na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Jerzego Kotyczkę, Arkadiusza Krupę, Marka Rzepkę, Gerharda Kahrego , Piotra Lempę , Vladimira Kuzmenkę  i Rafała Majznera.
 
Swoje pierwsze doświadczenia we współpracy ze śpiewakami zdobywała u boku Maestro Andrzeja Hiolskiego, podczas VIII Międzynarodowego  Festiwalu  im. J. Hofmanna w Nałęczowie .W listopadzie 2014 i grudniu 2016 r. w ramach „Per academiam ad astra” w Krakowie  miała zaszczyt akompaniować podczas kursów mistrzowskich  prowadzonych przez Mariusza Kwietnia.
 

We wrześniu 2014 roku wygrała konkurs na stanowisko akompaniatora na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie pracuje jako pedagog i korepetytor. W 2015 roku otrzymała nagrodę specjalną za najlepszą współpracę kameralną na XVII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym I.Godina we Vrablach( Słowacja).Rok 2016 przyniósł nagrodę dla wyróżniającego pianisty na V Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Prof. H. Słonickiej w Suwałkach oraz Nagrodę Uznania dla Pianisty na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im.J. Kiepury w Krynicy.
W 2017 r. otrzymała nagrody dla wyróżniającego się pianisty na Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej w Katowicach  oraz nagrodę Dyrektora CEA na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w Olsztynie dla uczniów klas śpiewu solowego szkół muzycznych II stopnia.
W grudniu 2016 roku ukazała się jej płyta „We mgłach” z pieśniami Karola Szymanowskiego , zarejestrowanymi w Radio Polskim Katowice i nagranymi wspólnie z tenorem Rafałem Majznerem dla wydawnictwa DUX.
Od 2015 roku jest aktywnym uczestnikiem projektów edukacyjnych i koncertowych „Kopalni Sztuki Wokalnej”.
 

Todo art trio

 
 
GRAŻYNA JURSZA – FLET      DARIUSZ JURSZA – KLARNET      DAWID SMYKOWSKI – FAGOT

 
 
Utworzyli  w 1994  roku  studenci  Akademii  Muzycznej  im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Do roku 2003 zespół występował jako Śląskie Trio Instrumentów Dętych.
 
W 1997 roku muzycy otrzymali III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie  Współczesnej  Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
 
Zespół dwukrotnie (w 1998 i 1999 roku) otrzymał stypendium Internationale Sommerakademie für Kammermusik Niedersachsen, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów niemieckich uczelni: R.Greiss–Armin, H.D.Klausa, E.Penzela, H. Schlichtiga, K.Beckera, Ch.F.Dallmanna.
 
Todo Art Trio koncertowało m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego w Katowicach, Operze Śląskiej w Bytomiu, na Międzynarodowym Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego,       Jesiennym Festiwalu Muzycznym „ALKAGRAN”, Górnośląskim Festiwalu Sztuki Kameralnej, Śląskich Dniach Muzyki Współczesnej, Śląskich Trybunach Kompozytorów, Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko – Lędzińskim, Wiślańskich Dniach Muzyki Organowej i Kameralnej.
 
Zespół gościł również na koncertach Lata z Filharmonią Śląską, Kołobrzeskiego Lata Muzycznego, Dźwirzyńskich Spotkań Muzycznych, Cieplickiej Jesieni Operetkowej, Rudzkiej Jesieni Kulturalnej.
 
Trio występowało m.in. na scenach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie,  Zamku Sułkowskich w Bielsku – Białej, Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Pałacu w Rybnej, Dworu Zieleniewskich w Trzebini, Kołobrzeskiego Ratusza.
 
W 2006 roku, dzięki dotacji Urzędu Miasta Ruda Śląska, muzycy nagrali płytę „TODO ART TRIO – współcześnie”, na której znajdują się utwory Wawrzyńca Żuławskiego, Janiny Garści, Witolda Szalonka oraz pisane specjalnie dla zespołu „Trio na fagot, klarnet i flet” Andrzeja Dziadka i „Tęczowe Trio” Benedykta Konowalskiego.
 
Od momentu powstania instrumentaliści Todo Art Trio wzbogacają swój repertuar zarówno o oryginalne dzieła mistrzów, jak też o nowe aranżacje muzyki klasycznej i rozrywkowej autorstwa Dawida Smykowskiego.
 
Zespół dokonał nagrań dla TVP, PR 1, Radia Katowice, Radia Kołobrzeg i Radia Koszalin.
 

Chór OlenSis

 
 
      Miejski Chór OlenSis powstał ponad 8 lat temu a pierwsza próba odbyła się 28 lutego 2009 roku w MDK Olesno. OlenSis to twór czterogłosowy , mieszany, który co piątek pod bacznym okiem prowadzącej p. Kariny Duch ćwiczy utwory świeckie, religijne, klasyczne, patriotyczna i rozrywkowe. Chór śpiewa w kilku językach przede wszystkim : polskim, hiszpańskim, włoskim, po łacinie, w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim. Bardzo chętnie uświetnia wszelkie uroczystości okolicznościowe w Oleśnie i okolicach. OlenSis to grupa ludzi, którzy słyszą i czują muzykę a przede wszystkim chętnie rozwijają się w tym kierunku. Chór koncertował także w Szkocji i węgierskim Zalakaros. Po raz II wystąpił w ramach Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej w Kluczborku tym razem koncertując z Piotrem Lempą. Chór bardzo lubi śpiewać kolędy więc udziela się w tej materii szczególnie na przełomie grudnia i stycznia.

OlenSis reprezentował także miasto Olesna w Przeglądzie “Opolskie Szmaragdy” śpiewając na deskach Filharmonii Opolskiej

 

Regina Gowarzewska

 
 
Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej. W Operze Śląskiej w Bytomiu zadebiutowała rolą Magdaleny w operze „Rigoletto” G. Verdiego. Przez szereg lat współpracowała z tą sceną, wykonując role mezzosopranowe. Również koncertuje, ale także pisze. Etatowo związana była między innymi z „Trybuną Śląska” i „Dziennikiem Zachodnim”. Jest cenionym publicystą, współpracującym ze specjalistycznymi periodykami poświęconymi muzyce. Jest współautorem wydawnictw „Pół wieku Opery Śląskiej”,  „Adam Didur z Woli Sękowej”  i „Artyści z Zagłębia” oraz autorem „60 lat Filharmonii Zabrzańskiej”. Ukończyła studia podyplomowe w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach na kierunku „Public relations”. Często pełni funkcję rzecznika prasowego imprez związanych z muzyką. W ostatnich latach dała się jednak poznać bardziej jako lubiany przez publiczność prelegent i konferansjer, prowadząc koncerty w wielu miastach w kraju i współpracując z licznymi instytucjami kultury. Pracuje w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, na stanowisku kierownika biura koncertowego.  Została odznaczona medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego